Kviečia “Baltijos miškai 2015”,HostNexus

2018 sausio 20 d. 14:48

 Reklama
Reklama portale

Pradžia » Straipsnių sąrašas » Kviečia “Baltijos miškai 2015”

 Kviečia “Baltijos miškai 2015”

Kviečia “Baltijos miškai 2015”

Vilma Kasperavičienė
2015.04.08

Pirmą kartą atviroje vietovėje, – parke,  Kauno simfoninio orkestro atliekama Mikalojaus
Konstantino Čiurlionio simfonija „Miške“, parodomosios pjūklininkų varžybos, miškininkų ralis, vaizdinės konsultacijos, kaip tinkamai sutvarkyti sodybos aplinką ar įsirengti spanguolyną – tai tik dalis tarptautinės miškininkystės parodos „Baltijos miškai 2015“ naujovių. Organizatoriai jų gegužės 14–16 d. miškininkų sostinėje – Girionyse  žada visą puokštę.

Persikelia į pakaunę

Trejus metus iš eilės paroda šurmuliavo Ukmergės rajone, o šiemet persikelia į pakaunę, unikalią vietą, kur per miško proskyną net Pažaislio vienuolynas matosi. Dainius Šeronas, parodos rengimo grupės vadovas, juokauja, kad atvykti bus galima ne tik automobiliais, bet ir kateriais atplaukti. Kadangi ratuotų dalyvių ir lankytojų tikimasi daug, renginio organizatoriai labai prašo paisyti už transporto priemonių statymą atsakingų asmenų nurodymų. Taip tikimasi išvengti spūsčių atvažiuojant ir išvykstant. „Juk ateiti ten, kur vyks įdomybės, tikrai netoli – 200-–300 m nuo pagrindinio kelio ar Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos kiemo“, – pastebi dėmesį D.  Šeronas. Kokio lankytojų srauto sulauks ketvirtoji tarptautinė paroda, organizatoriai kol kas prognozuoti
nesiima. Kadangi paroda apima įvairias miškininkystės ir su ja susijusias sritis, ją pirmiausia renkasi tie, kuriems tai iš tiesų įdomu ir naudinga. O dalyvių, jau šiandien aišku, bus gausiau nei ankstesnėse parodose – apie šimtas. Renginys vis labiau pateisina tarptautinio vardą – šiemet užsienio dalyvių gretas be latvių, estų, suomių, švedų, vokiečių, baltarusių, papildys ir Suvalkų (Lenkija) vaivadijos urėdija, prekiausianti sodinukais.
„Nemažai įmonių realiomis sąlygomis demonstruos technikos naujoves. Šiemet bus pristatomi specialūs žolės kilimai, kad sunki technika,, dirbant sodyboje, nesuniokotų vejos. Parodos specifika – viską demonstruoti gyvai, todėl labai prašome žiūrovų laikytis saugumo, kai bus kertamas miškas, nesmalsauti, nelįsti į draudžiamomis juostomis aptvertus plotus“, – perspėja parodos rengimo grupės vadovas.
Visas tris parodos dienas norintys bus nemokamai vežami į modernią, vienintelę Lietuvoje, kankorėžių aižyklą. Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos darbuotojai pačiame spanguolyne konsultuos, kaip įveisti spanguoles savo valdose. Renginio lankytojai ir dalyviai bus kviečiami apžiūrėti Dubravos arboretumą ir pasivaikščioti net keturiais pažintiniais takais. Kol tėveliai domėsis naujovėmis, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK) pasirengusi užimti vaikus. Jiems taip pat numatyta keletas smagių ir naudingų atrakcijų – galės išmokti kaip per lietų miške įkurti laužą ir kitokių skautiškų įdomybių. KMAIK specialistai konsultuos, kaip tinkamai ir originaliai sutvarkyti bei įsirengti sodybos aplinką. „Būtų gerai, kad norintys gauti patarimų kompiuterinėje laikmenoje atsivežtų savo valdos projektą. Pagal jį studentai

rengs valdos vizualizacijas. Bus galima sužinoti, ne tik kaip skoningai apželdinti kiemą, bet ir kaip įrengti baseiną, teritorijos apšvietimo sistemą.
Gegužės 15-ąją – antrą renginio dieną – vėl bus rengiamos medvežių operatorių varžybos. Šią rungtį pasiūlė praktikai – bendrovės „Ama Forest“ ir „Enax“. Pirmą kartą medvežių operatorių varžybose gebėjimus išmėginti ryžosi net 50 dalyvių. Šiemet, pasimokius iš pernykščių klaidų, ketinama rungtis sutrumpinti. „Čia, kaip ir sporte, reikia ne tik nubėgti, bet ir aplenkti kliūtis“, -šmaikštauja parodos rengimo grupės vadovas.

Orientuojamasi į taupumą

Kaip ir ankstesniais metais, didelis dėmesys bus skiriamas biokuro temai. „Tai diktuoja ne tik naujos atidaromos biokuro katilinės, bet ir noras miške ūkininkauti racionaliau, ypač, kai krito medienos supirkimo kainos šalyje. Į taupumą orientuota ir didžioji šiemet parodoje demonstruojamų miško technikos naujovių. Bendrovė „Albax“ pristatys savaeigį rąstų ir šakų smulkintuvą, kuriam net Vokietijoje leidžiama važiuoti greitkelkiu, nes sugeba išvysti pasiekti 70 km/h greitį. Bus demonstruojama taip pat vokiečių gamybos vikšrinė medkirtė, kuri biržėje užgriebia 30 m. plotį ir sutaupo vieną
važiavimą. Įmonės „John Deere“ atstovai Lietuvoje supažindins su nauja medvežės technologija, kuri taupo laiką, nes iki 30 % greičiau dirbama. Naujiena bus ir medvežės „Sampo-Rosenlew“ . „Ankstesniais metais parodoje vyravo užsienyje pagaminta miško technika, o štai šiemet jau matysime ir lietuviškos, kuri paprastai iškeliauja į užsienį. Taigi, turėsime galimybę įvertinti tautiečių išmonę ir gabumus“, – sako D. Šeronas.

Miškininkų – ralis

Šeštadienį UAB „JMA Kaunas“ iniciatyva miškininkams tikras išbandymas –  ralis. Jiems teks ne tik kuo greičiau įveikti 1,5 km, bet ir atlikti tam tikras užduotis: prisikabinti priekabą, ją įvaryti tarp medžių, iš paruoštų rąstų pastatyti suolelį, repelentais nutepti pušaitę, pakelti padangą – tai, ką šios profesijos žmonės daro kiekvieną darbo dieną. Miškininkų ralio nugalėtojui taurę įsteigė generalinis miškų urėdas Rimantas. Prūsaitis. Nugalėtojo laukia dar ir solidus piniginis prizas. Iš viso per parodą numatyta įteikti dvylika taurių ir prizų. Medvežių operatorių rungties nugalėtojui atiteks 450 eurų piniginė dovana.

Keičiasi vieta ir schema

Net nekyla abejonių, kad ketvirtoji tarptautinė miškininkystės paroda bus spalvingesnė, gausesnė ir gerokai skirsis nuo pirminio sumanymo.Vienoje iš parodų Mocevičiaus firma
„Ginalas“ surengė parodomąsias sportines medkirčių varžybas. Jos sulaukė didžiulio
susidomėjimo. Kadangi daugelis šalių organizuoja miškininkystės parodas, o Lietuvoje jos tebūdavo tik integruotos į kitus renginius, firmos savininkui ir vadovui Gintui Mocevičiui besikalbant su D.Šeronu ir kilo idėja, kad vertėtų kažką panašaus surengti ir mūsų šalyje. „Tapome vienu iš pagrindinių rėmėjų, o žurnalas “Miškai” apsiėmė rengti pačias parodas“, – pradžią prisimena G.  Mocevičius. Pasak jo, trejus metus parodos buvo rengiamos pagal paprastą schemą – kuo daugiau praktinio veiksmo renginio metu. „Šiemet paroda ne tik persikelia į Kauno pašonę Girionis, bet ir labiau pasitelkia intelektualinį potencialą. Be to, tikimės įvairesnio bei gausesnio dalyvių ir lankytojų skaičiaus“, – kuo šiųmetė paroda „Baltijos miškai 2015“ skirsis nuo ankstesnių, vardijo G. Mocevičius.
Firmos savininkas nė kiek neabejoja parodos būtinumu ir nauda. „Miškininkai, kaip ir medikai, yra specifinė ir gana uždara bendruomenė. Todėl reikia juos švietėjiškai konsoliduoti, koncentruoti nuo žemiausios iki aukščiausios grandies, skatinti bendrauti ir bendradarbiauti su visuomene“, – dėsto G. Mocevičius. „Džiugina tai, kad dalyvių skaičius kasmet didėja. Tai liudija, kad paroda tampa vis populiaresnė,
auga geografiniu požiūriu prasme, nes kasmet norą joje dalyvauti pareiškia vis daugiau užsienio bendrovių ir įmonių. Ateityje šis renginys turėtų plėstis. Tiek firmos vadovui, tiek man ši paroda – labai prie širdies, nes abu esame diplomuoti miškininkai“, – tvirtina Mocevičiaus firmos „Ginalo“ vadovo pavaduotojas Eduardas Derenka.

„Baltijos miškai 2015“ rengėjai džiaugiasi, kad parodai neliko abejingos valdžios institucijos: ją globoti sutiko Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, daug dėmesio rodo Aplinkos ministerija ir jos vadovybė, aktyviai įsijungė Kauno rajono savivaldybė, kaip geriau viską atlikti – nuoširdžiai rūpinasi Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija, vadovaujama miškų urėdo Kęstučio Šakūno, bei Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.
 

 Reklama
Naujienos

Naujos įvestos įmonės:

SENOJI LENTPJŪVĖ UAB
FORTUSA UAB

TECHNOLOGIJA UAB

EGO GRUPĖ UAB


Informaciją atnaujino:

CLEAN SOLUTIONS UAB
ELEKTROBALT UAB

SILVER DREAM UAB

DSP Plius UAB

IREMAS UAB

STATYBŲ PRIZMĖ UAB
Kontaktai
"Infobirza.lt"
UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192
LT-44151 Kaunas
info@infobirza.lt
tel. 8-37 330686

Reklama

Reklama portale

© 2004 UAB "Vizgintos Statyba". Visos teisės saugomos. Sukūrė: Noratus
Kviečia “Baltijos miškai 2015”