Betoninių pamatų hidroizoliavimas kristalizacijos būdu,HostNexus

2018 sausio 23 d. 13:58

 Reklama
Reklama portale

Pradžia » Straipsnių sąrašas » Betoninių pamatų hidroizoliavimas kristalizacijos būdu

 Betoninių pamatų hidroizoliavimas kristalizacijos būdu

Betoninių pamatų hidroizoliavimas kristalizacijos būdu

Gintaras Vizbaras
2013.05.09

Nesvarbu ar tai būtų giliai po žeme ar paviršiuje esanti konstrukcija visuomet kyla problemų dėl vandens hidrostatinio slėgio poveikio sukeltų prabėgimų. Netinkama hidroizoliacija, įtrūkimai, sujungimų nesandarumai tai problemos dėl kurių pradeda irti konstrukcija, atsiranda prabėgimai į statinio vidų. Pradžioje tai gali sukelti problemų statinio funkcionalumui, o ilgainiui gali silpnėti , gesti pati statinio konstrukcija.
Xypex labai ilgai naudojamas hidroizoliuojant ir apsaugant pastatų pamatines konstrukcijas ir naudojamas daugelyje pasaulio hidroizoliuojant tiek individualius namus tiek ir pramoninėje ar civilinėje statyboje. Xypex kristalinė, netoksiška hidroizoliacijos technologija apsaugo tūkstančius pamatinių konstrukcijų visame pasaulyje ir tarp vartotojų puikiai užsirekomendavo kaip padedanti išsaugoti betono vientisumą, sandarumą ir padarinti betoną nelaidų net ir esant labai dideliems hidrostatiniams slėgiams.

Pamatinių konstrukcijų apsauga
Betono konstrukcijų apsaugai nuo vandens keliami sekantys uždaviniai yra:
-    sustabdyti vandens pratekėjimą pro betoninę konstrukciją net ir esant dideliam hidrostatiniam slėgiui;
-    apsaugoti pastato vidaus apdailą nuo sugadinimo;
-    apsaugoti betono armatūrą nuo korozijos;
-    betoną apsaugoti nuo sulfatų poveikio o jei statinys šalia jūros nuo chloridų.
Betonas savo prigimtimi visada yra daugiau ar mažiau laidus dėl natūralaus porėtumo ir defektų (pralaidžių konstrukcinių sujungimų, blogo sutankinimo, klojinių tvirtinimo skylių ir t.t.), šilimo šalimo sukeltų pažeidimų, įtrūkimų atsiradusių betono stingimo metu ar dėl mechaninių apkrovų. Šie pažeidimai leidžia vandeniui patekti į konstrukciją, sukelia armatūros koroziją ir paviršiaus irimą.

XYPEX kristalinė technologija

XYPEX produktai naudoja natūralų betono porėtumą ir cheminę difuziją kad įsiskverbti į poras ir kapiliarus. Betono viduje XYPEX chemikalai reaguoja su nehidratavusiomis cemento dalelėmis ir šalutiniais cemento hidratacijos produktais tam kad suformuoti netirpią kristalinę struktūrą betono viduje. Tokiu būdu betonas pasidaro nelaidus skysčiams iš kurios pusės jie besiskverbtų netgi jei būtų labai didelis hidrostatinis spaudimas. Susiformavusi kristalinė struktūra yra atspari chemikalams tokiems kaip sieros ar druskos junginiai kurie gali būti dirvoje ir gruntiniame vandenyje.
Xypex kristalinė technologija veikia betono viduje todėl neturi barjerinių technologijų trūkumų ir turi šiuos pranašumus:
-    Pailgina betono tarnavimo laiką ir veikia tiek kiek bus pats betonas. Patekus vandeniui į betoną poveikis atsinaujina net ir po ilgo laiko.
-    Sandarina įtrūkimus kurių plotis iki 0,4mm.
-    Gali būti naudojamas tiek iš vandens spaudimo pusės tiek ir priešingos pusės.
-    Nereikia saugoti paviršiaus nuo mechaninių pažeidimų;
-    Atspati cheminiam poveikiui esant pastoviam kontaktui kai pH 3 - 11, o jei periodinis kontaktas su agresyvia aplinka pH 2 - 12..
Per dešimtmečius kai visame pasaulyje naudojamos Xypex medžiagos buvo atlikta daugybė bandymų nepriklausomose laboratorijose įvairiose pasaulio šalyse patvirtinančių šias Xypex medžiagų savybes.
Panaudojant unikalius chemiškai aktyvius chemikalus kurie formuoja betone kristalines struktūras, Xypex Chemical Corporation sukūrė visą eilę produktų skirtų įvairiems panaudojimo atvejams. 

Betono remontas ir hidroizoliavimas
  XYPEX CONCENTRATE - yra pats aktyviausias produktas iš visos XYPEX hidroizoliavimo kristalizacijos būdu sistemos. Sumaišius su vandeniu kaip skystą cementinį skiedinį, šie šviesiai pilki milteliai tepami and betono, esančio virš žemės ar po žeme, kaip vienas sluoksnis arba kaip pirminis sluoksnis, kai tepama dviem sluoksniais. Sumaišius tirštą konsistenciją, CONCENTRATE naudojamas sandarinti konstrukcinius sujungimus, remontuoti įtrūkimus ir išretėjusį betoną. XYPEX, sukeldamas katalitinę reakciją ir suformuodamas netirpią kristalinę formaciją betono ir kitų cementinio pagrindo medžiagų porose ir kapiliaruose, apsaugo nuo vandens ir kitų skysčių įsiskverbimo, nepriklausomai iš kurios pusės jie skverbtųsi.
XYPEX MODIFIED - gali būti naudojamas kaip antras sluoksnis, kad sustiprintų XYPEX CONCENTRATE arba kaip vienintelis sluoksnis, kai reikia apsaugoti nuo drėgmės pamatinių sienų išorę. Padengtas, kaip antras sluoksnis, XYPEX Modified chemiškai sustiprina XYPEX CONCENTRATE ten, kur reikalingi du sluoksniai ir padaro tvirtą paviršių. Ten, kur reikalinga apsauga nuo drėgmės, XYPEX MODIFIED gali būti naudojamas vienas, kaip alternatyva bituminei emulsijai. XYPEX, sukeldamas katalitinę reakciją ir suformuodamas netirpią kristalinę formaciją betono ir kitų cementinio pagrindo medžiagų porose ir kapiliaruose, apsaugo nuo vandens ir kitų skysčių įsiskverbimo, nepriklausomai, iš kurios pusės jie skverbtųsi.
XYPEX PATCH’N PLUG - tai greitai stingstantis, neatšokantis, didelės rišamosios galios hidraulinio cemento mišinys, skirtas betono lopymui ir remontui. Patch'n Plug sustabdo pratekantį vandenį per kelias sekundes ir yra naudojamas siūlių, įtrūkimų ir kitų betono defektų remontui. Labai geros Patch’n Plug charakteristikos yra sąlygojamos unikalios Xypex kristalizacijos technologijos.

Panaudojimo technologija

Rūsys iš betono blokų. Hidroizoliavimas iš vidaus

Nuo paviršiaus pašalinami visi nešvarumai, dažai ir pan. Geriausia tam naudoti aukšto spaudimo vandens srovę o jei reikia nešvarumus pašalinti mechaninėmis priemonėmis. Betonas galimai giliau įmirkomas vandeniu.

-    Sujungimai tarp blokų (1) ir įtrūkimai (2) išdaužomi suformuojant “?” formos griovelį kurio matmenys min. 2cm x 2cm.

-    Griovelių paviršius nuplaunamas vandens srove arba nuvalomas šlapiu šepečiu. Pašalinamos dulkės ir galimai giliau įmirkomas betonas.

-    Jei per išdaužytas vietas skverbiasi vanduo (3) prabėgimai sustabdomi naudojant Xypex Patch‘n Plug.

-     Griovelių paviršius ir aplink po kelis centimetrus nutepamas Xypex Concentrate sunaudojant apie 1kg/m2.

-    Iš karto grioveliai užtaisomi naudojant tirštą Xypex Concentrate mišinį.

-    Visas betono paviršius (4) padengiamas Xypex Concentrate sunaudojant 0,8kg/m2.

-    Paviršius prižiūrimas  3 dienas apipurškiant periodiškai vandens rūku tam, kad betonas nepradėtų džiūti. Purkšti tiek kad betonas būtų drėgnas bet ne šlapias.

 

 

Rūsio hidroizoliavimas iš išorės
Pamatų montavimo metu denkite vieną sluoksnį Xypex Concentrate, santykiu 1.1 kg/m2, ant visų sujungimų paviršiaus.


Griovelius ties sujungimais ir įtrūkimais sudrėkinkite ir padenkite Xypex Concentrate, santykiu 0.83 kg/m2, po to užpildykite Xypex Concentrate  tirštos konsistencijos mišiniu.

Ant sienos arba pamatinės plokštės denkite vieną Xypex Concentrate skiedinio sluoksnį, išeiga 0.83 kg/m2,  kaip parodyta paveikslėlyje .

PASTABA: Tose vietose, kur galima tikėtis didelio vandens spaudimo, bei esant prastam drenažui, ant sienos denkite antrą sluoksnį XYPEX Modified, išeiga nuo 0.7 iki 0.83 kg/m2.


Priedo Xypex Admix naudojimas naujoje statyboje
Atliekant pamatinių konstrukcijų betonavimo darbus daugumoje atvejų puikus pasirinkimas yra vietoje standartinių pamatų hidroizoliavimo technologijų naudoti hidroizoliuojantį betono priedą Xypex Admix C-1000. Lyginant įprastinių technologijų ir kristalizacinio priedo Xypex Admix C-1000 savybes galima išskirti šiuos priedo naudojimo privalumus:
-    Veikia nedelsiant. Priedas įmaišomas betono gamykloje arba statybos aikštelėje ir nuo pat pradžios kristalizacija vyksta visame betono tūryje, betonas nuo pat pradžių pasidaro nelaidus skysčiams, apsaugomas nuo ardančio aplinkos poveikio.
-    Ilgaamžis poveikis. Kristalinės struktūros formavimasis tęsiasi tol kol tarnauja betonas ir laikui bėgant poveikis tik stiprėja. Paviršinės dangos visada turi savo tarnavimo laiką po kurio hidroizoliacija pasidaro nebepatikima.
-    Taupomas laikas. Kadangi hidroizoliuojamas betonas jo gamybos metu nebereikia gaišti laiko vėliau atliekant hidroizoliavimo darbus. Naudojant paviršines technologijas daugumoje atvejų reikalinga kad betonas būtų įgavęs pakankamą stiprumą ir sausas, todėl po betonavimo darbų reikalinga išlaukti pakankamai ilgą laiko tarpą.
-    Taupomi pinigai. Esant betoninėm konstrukcijų storiui iki 30 – 40 cm yra pigiau nei naudojant tepamas dangas.
-    Galima naudot žiemą. Priedo naudojimas dažnai būna tikslingas esant žemoms temperatūroms kai naudoti standartines technologijas yra sudėtinga. Xypex Admix C-1000 suderinamas su dauguma kitų betono priedų todėl gali būti naudojamas betono sudėtyse naudojamose prie žemų temperatūrų.
-    Mažina temperatūrinių trūkimų atsiradimo galimybę. Betonuojant masyvias konstrukcijas didelė problema būna dėl atsirandančių dėl betono įkaitimo cemento hidratacijos metu, temperatūrinių trūkimų. Xypex Admix savo sudėtyje turi priedų reguliuojančių cemento hidratacijos procesą ir sumažinančių temperatūrą betono masės viduje. Rezultate įtrūkimų atsiranda mažiau, o visus atsiradusius užpildo susiformavusios kristalinės struktūros, todėl betonas gaunasi vienalytis ir nelaidus skysčiams
-    Pagerina mechanines betono savybes. Dėl betono viduje susiformavusios kristalinės struktūros sutankina betoną ir rezultate gaunama geresnės betono mechaninės savybės. Betono atsparumas gniuždymui padidėja vidutiniškai apie 20%.
-    Apsaugo armatūrą. Kadangi į betoną nebepatenka skysčiai, su jais nepatenka ir medžiagos sukeliančios armatūros koroziją.
-    Betonas pasidaro atsparus šilimo/šalimo ciklų poveikiui. Kadangi į betoną nepatenka vanduo, jo neardo žiemos metu vykstantys šilimo/šalimo ciklai. Tai gali būti aktualu pamatų konstrukcijoms kurios būna virš žemės paviršiaus.

Panaudojimo technologija
Vietoj įprastinių technologijų naudojant Xypex Admix C-1000 į betoną įmaišomas priedas. Įmaišyti galima betono gamykloje, betonvežyje arba statybos aikštelėje. Taip pat galima priedą naudoti ir gaminant betoną mažose buitinėse maišyklėse.
Priedas Xypex Admix C-1000 yra pilkos, cemento spalvos milteliai todėl maišant negalima priedo pilti į jau paruoštą betoną. Priedas gali būti maišomas skirtingais būdais:
-    Galima maišyti su žvyru ir smėliu 2 - 3 minutes, prieš įdedant cementą ir vandenį.
-    Galima maišyti Admix su vandeniu, paruošiant skystą mišinį (santykiu  6,75 - 9 kg miltelių su 13,6 litrais vandens). Įdėti likusias reikalingas medžiagas pagal įprastines maišymo proporcijas, įvertinant jau maišymo agregate esantį vandens kiekį. Maišyti mišinį mažiausiai 5 minutes, kad XYPEX Admix tolygiai pasiskirstytų.
-    Galima miltelių pavidalo XYPEX Admix įpilti į maišyklę, po to įpilti 60% -70% reikalingo vandens kartu su dalimi užpildo. Mašyti 2 - 3 minutes, tol, kol Admix pasiskirstys vandenyje tolygiai, o po to Įdėti likusias reikiamas medžiagas ir maišyti kaip įprasta.
Betonuojant požemines konstrukcijas rekomenduojama naudoti 2% Xypex Admix C-1000 pagal naudojamo cemeto kiekį. Kadangi Xypex medžiagų veikimas pagrįstas tuo, jog Xypex aktyvūs chemikalai reaguoja su šalutiniais cemento hidratacijos produktais, todėl reikalinga jog betono sudėtyje būtų pakankamai cemento.  Pakankamai reakcijai rekomenduojama viename betono kūbiniame metre būtų ne mažiau kaip 200 kilogramų cemento. Požeminėms konstrukcijoms cemento kiekis turėtų būti ne mažiau kaip 300 kilogramų kūbiniame metre taigi priedo Xypex Admix C-1000 turėtų būti dedama 6kg viename kūbiniame metre. Naudojant modifikaciją Xypex Admix C-1000 NF naudojimo norma dvigubai mažesnė.

Rūsio hidroizoliavimas
Viena iš galimų priedo Xypex Admix panaudojimo schemų parodyta piešinyje. Betonuojant rūsio grindis ir sienas į betoną įmaišius Xypex Admix C-1000 jokios kitos izoliacijos nenaudojamos. Ant betono paviršiaus galima tvirtinti šiluminę izoliaciją, drenuojantų sluoksnį. Reikia atkreipri dėmesį į darbo siūlių sandarinimą. Rekomenduojama prieš liejant naują betoną, ant seno betono paviršiaus užtepti ar užpurkšti Xypex Concentrate sunaudojant apie 1.00 kg/m2. Dangoje esantys chemikalai veiks tiek į naują betoną tiek ir į seną, hidroizoliuos sujungimą ir pagerins sujungimą tarp betonavimų.
Betonavimo sujungimai yra silpniausia vieta pro kurią gali atsirasti prabėgimai, todėl papildomai sujungimo viduryje rekomenduojama naudoti bentonitinę tarpinę BT2025S. Tai natūralaus natrio bentonito ir butilo kaučiuko mišinys kuris kontakte su vandeniu bringsta, didina tarpinės tūrį ir taip sandarina sujungimą.
Jei numatomas didesnis gruntinio vandens spaudimas, dar didesniam patikimumui užtikrinti papildomai ties sujungimu daromas griovelis ir užpildomas tirštu Xypex Concentrate mišiniu vadovaujantis vartojimo instrukcija.  Sujungimo izoliavimo pavyzdys parodytas piešinyje.

 


Betoninės plokštės izoliavimas.

Dalis individualių namų statoma be rūsio išliejant pamatinę plokštę. Plokštės storis paprastai būna 10 – 15 cm ir ji armuojama armatūriniu tinklu. Tokia plokštė paprastai hidroizoliuojama naudojant bitumines dangas. Kaip alternatyva gali būti naudojama Xypex Admix C-1000 išlošiant anksčiau minėtus pranašumus. Hidroizoliuoti galima dviem būdais kada naudojama tik priedas Xypex Admix ir kai naudojama Xypex Admix ir cementinė elastinga hidroizoliacija Waterfin PV. Šiuo atveju gaunama dviguba apsauga už patraukią kainą.
Siūloma hidroizoliavimo technologija būtų sekanti:
-    Sutankinamas gruntas ir sumontuojamas armatūrinis tinklas.
-    Ties įvadais vamzdžiai apsukami bentonitine tarpine.
-    Liejama betono plokštė. Galimi du priedo Xypex Admix C-1000 panaudojimo variantai:
o    Jei naudojama tik priedas Admix C-1000 į betoną maišoma 5 – 6 kg/m3.
o    Jei naudojama priedas Admix C-1000 ir Waterfin PV, į betoną maišoma 2 – 3 kg/m3.
-    Po sienomis ir kitomis būsimomis konstrukcijos kaip pavyzdžiui laiptai tepama danga Waterfin PV. Dangą galima tepti po 48 valandų kai išliejamas betonas. Sienas mūryti galima po 24 valandų kai užtepama Waterfin PV danga.
-    Ant viso betono plokštės paviršiaus Waterfin PV danga tepama prieš uždedant ant plokštės šiluminę izoliaciją, plyteles ar kitą dangą.
Waterfin PV danga yra atspari, bet gali būti pažeista aštriu daiktu. Defektai lengvai remontuojami užtepant naują sluoksnį. Waterfin PV danga tepama aplink visus vamzdžius ir kitas per betoną. Danga pakankamai elestinga kad galėtų atlaikyti vamzdžių vibracijas ar judėjimus.
Priedo Xypex Admix C-1000 naudojimas suteikia visus jau anksčiau minėtus pranašumus tokius kaip atsparumas skysčiams net esant dideliam spaudimui, apsaugą nuo agresyvaus aplinkos veikimo, betono mechaninių savybių pagerinimą.

Daugiau informacijos apie šias ir kitas medžiagas www.vizginta.lt

Daugiau apie šią technologiją 
 

  Straipsnis pdf formatu

 Reklama
Naujienos

Naujos įvestos įmonės:

SENOJI LENTPJŪVĖ UAB
FORTUSA UAB

TECHNOLOGIJA UAB

EGO GRUPĖ UAB


Informaciją atnaujino:

CLEAN SOLUTIONS UAB
ELEKTROBALT UAB

SILVER DREAM UAB

DSP Plius UAB

IREMAS UAB

STATYBŲ PRIZMĖ UAB
Kontaktai
"Infobirza.lt"
UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192
LT-44151 Kaunas
info@infobirza.lt
tel. 8-37 330686

Reklama

Reklama portale

© 2004 UAB "Vizgintos Statyba". Visos teisės saugomos. Sukūrė: Noratus
Betoninių pamatų hidroizoliavimas kristalizacijos būdu